Marraskuun seurauutiset ja kehityskyselyđŸƒđŸŒ§ïžđŸ‚â˜”đŸ

3.11.2023

Syksyn tanssitunneilla on kĂ€ynyt runsaasti iloisia tanssin harrastajia ja seuran 18. toimintavuosi on ollut monelta osin menestyksekĂ€s aktiivisten ohjaajien, jĂ€senten ja kurssilaisten ansiosta. Kiitoksena menestyksekkÀÀstĂ€ vuodesta seura tarjoaa kaikille tunnille osallistuneille ja seuran jĂ€senille iloiset ItsenĂ€isyyspĂ€ivĂ€n etkot tiistaina 5.12.2023 klo 18 alkaen Armilan - KourulanmĂ€en VPK talolla. Ota siis ystĂ€vĂ€ mukaan ja paljon iloista juhlamieltĂ€. Luvassa maittava iltapala, arvonta ja elĂ€vÀÀ tanssimusiikkia Iltarusko yhtyeen tahdissa! đŸ•șđŸ’ƒđŸŽ”đŸŽ¶ Lue lisÀÀ...


Saimaan Seuratanssijat kutsuu kaikki tanssin harrastajat harjoittelemaan Cha-cha:ta ja Fuskua TirilÀn työvÀentalolle la 18.11.2023 klo 11 - 17. Ohjaajina Marika ja Kimmo Lasanen. Toivomme ilmoittautumista ke 15.11 mennessÀ tarjoiluiden ja paritasapainon varmistamiseksi. Seura tarjoaa tauolla kaikille osallistujille maittavan ilmaisen vÀlipalan. Lue lisÀÀ...


Jos sinulla on kiinnostusta tukea ja edistÀÀ seuramme hallitusta, kannattaa tulla mukaan. Luotamuksen lisÀksi hallituksen jÀsenet nauttivat ansaittuja jÀsenetuja mm. seura-asusteiden, ilmaisten tanssikurssien ja -tuntien muodossa. Seuran syyskokous jÀrjestetÀÀn Vuoksenniskan työvÀentalolla sunnuntaina 26.11.2023 klo 16 alkaen. Kokoukseen osallistuville kahvitarjoillu ja ilmainen pÀÀsylippu tansseihin. Seuran hallitus on valmistellut syyskokouksen kÀsiteltÀvÀksi talousarvion ja toimintasuunnitelman vuodelle 2024. Ilmoittautuminen ja lisÀtiedot...


Tanssiohjaajat valmistelevat kevÀÀn ja kesĂ€n tanssinohjaustoimintaa, jonka tueksi pyydĂ€mme jĂ€seniĂ€ tĂ€yttĂ€mÀÀn alla olevan kyselylomakkeen. Lomakkeen tarkoituksena on kerĂ€tĂ€ ensiarvoisen tĂ€rkeÀÀ ja  kattavaa tietoa seuratoiminnan kehitystarpeista sekĂ€ huomioida jĂ€senten tarpeet ja toivomukset toiminnan suunnitellussa. Tiedot kerĂ€tÀÀn nimettömĂ€sti ja kĂ€sitellÀÀn asianmukaisesti. âŹ‡ïžâŹ‡ïžâŹ‡ïž


Seuran hallituksen ja aktiivien puolesta lĂ€mpimĂ€t kiitokset kaikille kuluneesta vuodesta! đŸ•șđŸ’ƒđŸŽ¶đŸŽ”
Tauno Lakkala, pj

SEURATOIMINNAN KEHITYSKYSELY 📜
Kyselyn tulosten perusteella edistetÀÀn seuran toimintaa, jÀsenetuja ja yhteistyötÀ tanssinjÀrjestÀjien kanssa. Vastaus aikaa kyselyn tÀytÀmiseen n. kaksi viikkoa, mutta on suositeltavaa kÀydÀ vÀlillÀ tanssimassakin. 

1. Olen
2. Kuulun ikÀryhmÀÀn
3. MinÀ
4. Olen harrastaunut tanssia
5. Oman arvion mukaan olen tÀllÀ hetkellÀ
6. Osallistun tanssitunneille
7. Ohjaustunneilla
8. Ohjaustuntien sisÀltö

9. Haluaisin opetella ensi vuonna seuraavia tanssilajeja. PyydÀmme valitsemaan alla olevasta listasta 1 - 6 mieleistÀ tassilajia, joiden opiskeluun haluaisit kevÀÀn ja syksyn aikana panostaa

YleisimmÀt seuratanssilajit

10. Haluaisin oppia lisÀÀ seuraavia tanssitekniikan osa-alueita (voit valita useita)

Osa-alueet
11. KÀyn usein tai sÀÀnnöllisesti vapaa-ajalla tanssimassa (voit valita useita)
13. Minulla on kiinnostusta edistÀÀ ja tukea tanssien jÀrjestÀmistÀ talkootyöllÀ, jonka johdosta voin saada vapaapÀÀsyn tansseihin ja talkoovÀen yhteisille matkoille ja retkille
14. Haluaisin liittyÀ seuran sisÀisiin Whatsapp ryhmiin, joissa sovitaan yhteisistÀ kimppakyydeistÀ lÀhialueen tanssipaikkoihin