Syyskuun jäsentiedote

5.9.2023

"Kun saapuu syys..." ūüéĶūüé∂

Kesän tanssilavakausi alkaa olla päätöksessä ja on tullut aika aloittaa seuran ohjatut tanssitunnit Armilan-Kourulan VPK talolla keskiviikkona 6.9.2023 klo 18. Ensimmäiset tunnit ovat kaikille avoimet ja maksuttomat. Tunneilla harjoitellaan tangon ja buggin alkeita. Kannattaa siis markkinoida ystäville ja pyytää mukaan tanssin pyörteisiin.

Jäsenkortit uusille liittyneille jäsenille jaetaan tunnin alussa.

ūüēļ> Tutustu syksyn tanssitunteihin ja tapahtumiin< ūüíÉ

Seuran hallitus p√§√§tti uudistaa j√§senetuja. J√§senille tarjolla olevan kymppikortin rinnalle otetaan k√§ytt√∂√∂n kultainenkortti, joka oikeuttaa osallistumaan kaikkiin ohjauskertoihin yhdelle kausimaksulla. Syksyn 2023 kultakorttin hinta on 60‚ā¨ norm. / 55‚ā¨ el√§kel√§iset ja opiskelijat. Kultakortin voi ostaa tanssituntien yhteydess√§ k√§teisell√§, kortilla, liikuntasetelill√§ tai tilisiirolla.

Seura-asusteet tulevat pian myyntiin. Hinnat vahvistetaan mahdollisimman pian. Tarjolla on useita laadukkaita malleja ja värejä. Mallit tuodaan nähtäville ja sovitettavaksi tanssitunneille. Asusteissa proderattu seuran logo.

  • T-paita
  • Pitk√§hihainen t-paita
  • Pikee Kauluspaita
  • Pusakka
  • Ohut Fleece
  • Huppari
  • Collegetakki
T-paita, Pitkähihainen t-paita, Pikee Kauluspaita, Pusakka
Ohut Fleece, Huppari, Collegetakki